Home Spectacole TOAMNA ORADEANA 2014

Vineri, 3 octombrie 2014
Deschiderea Toamnei Orădene 2014 – Concerte în aer liber
ora 19:30 Parcul 1 Decembrie – Ansamblul Folcloric CRIŞUL
ora 20:00 Parcul 1 Decembrie – PROVINCIALII
ora 21:20 Parcul 1 Decembrie – ANGELA RUSU

Sâmbătă, 4 octombrie
ora 12:00 Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Înot, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu
Concerte în aer liber
ora 19:30 Parcul 1 Decembrie – ELYON
ora 20:00 Parcul 1 Decembrie – DJ K-LU
ora 21:30 Parcul 1 Decembrie – TIMPURI NOI

Duminică, 5 octombrie
ora 10:00  Orăşelul Copiilor  – Concurs de grafică şi caricatură pentru copii şi tineri
Concerte în aer liber
ora 19:30 Parcul 1 Decembrie – DENISA MOŞINCAT
ora 20:00 Parcul 1 Decembrie – EMSTREET
ora 21:40 Parcul 1 Decembrie – MIHAI LIPAI
ora 20:00 Parcul 1 Decembrie – TAXI

Luni, 6 octombrie
ora 09:00  Grădina Zoologică  – Acces gratuit
ora 13:00 Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Atletism, pentru elevi
ora 14:00 Parcul 1 Decembrie – Spectacol de tradiţii folclorice interetnice
ora 18:00 Parcul 1 Decembrie – DJ GABRIEL M
ora 20:00 Filarmonica de Stat Oradea – MEZZOFORTE

Marţi 7 octombrie
ora 13:00  Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Fotbal
ora 17:00 Sala fostei Case de Cultură a Municipiului Oradea – Festivitatea de acordare a denumirii „Florica Ungur” pentru Sala fostei Case de Cultură a Municipiului Oradea, din Piaţa Regele Ferdinand, nr. 4
ora 18:00 Parcul 1 Decembrie – DJ CAMEL
ora 20:00 Filarmonica de Stat Oradea – BRÓDY JÁNOS (Ungaria)

Miercuri, 8 octombrie
ora 13:00 Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul –  Cupa Toamna Orădeană 2014 la Fotbal
ora 18:00 Parcul 1 Decembrie – DJ CHROM
ora 20:00 Filarmonica de Stat Oradea – PASĂREA COLIBRI cu invitat special DAN ANDREI ALDEA

 Joi, 9 octombrie
ora 13:00 Parcul I. C. Brătianu –  Cupa Toamna Orădeană 2014 la Streetball
ora 17:30 Parcul 1 Decembrie – Concert folcloric, susţinut de tinere talente de la Ansamblul Folcloric Florile Bihorului (solişti Gal Anamaria, Ivanov Rareş, Mandra Răzvan, Petcu Andreea, Sabău Georgiana), Bojan Adrian, Ansamblul Folcloric Nuntaşii Bihorului (solişti Berinde Roxana, Blaga Monica, Cartiş Alexandru, Dem Andrei, Popa Mihaela), Nemeş Romina, Ansamblul Folcloric Bihorul şi Ansamblul Folcloric Crişana (solişti Gherman Simona, Piscoi Ovidiu, Suciu Romina, Ştef Vlad, Urs Ioana)
ora 20:00 Filarmonica de Stat – Concert simfonic susţinut de Orchestra Filarmonicii
ora 20:00 Sala fostei Case de Cultură a Municipiului – Concert (lansare CD) în sală susţinut de  CĂLIN POP

Articole Similare

Lasa un mesaj

Facebook